Witamy na stronie Towarzystwa Asystentów UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Towarzystwo Asystentów Uniwersytetu Jagiellońskiego dnia 25 marca 2024 o godz. 16:00 w sali wystawowej Auditorium Maximum przy ul. Krupniczej 33 zorganizowało debatę przedwyborczą Kandydatów na Kandydatów na stanowisko Rektora UJ kadencji 2024-2028.

Wydarzenie stanowiło platformę otwartego dialogu, jak również możliwość konstruktywnej debaty dotyczącej przyszłości naszej Almae Matris.

Poniżej plakat promujący Debatę oraz fotorelacja z wydarzenia.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Towarzystwo Asystentów Uniwersytetu Jagiellońskiego (TA UJ) w dniach od 20 paździenika 2023 do 22 paździenika 2023 zorganizowało pierwsze wyjazdowe spotkanie naukowo-integracyjne Towarzystwa Asystentów Uniwersytetu Jagiellońskiego: Zjazd TAUJ "Nauka i dydaktyka" w Bańskiej Niżnej k. Zakopanego (Toporowy Dworek, ul. Topory 109; 34-424 Szaflary).

Program Zjazdu: 1. naukowy speed-dating (możliwość poznania Badaczek i Badaczy z różnych obszarów nauki), 2. warsztaty dotyczące sposobów popularyzacji wiedzy naukowej, 3. interdyscyplinarna wymiana doświadczeń dydaktycznych oraz 4. integracja (grill integracyjny, wyjście na Rusinową Polanę oraz wyjście do Term Szaflary).

Poniżej plakat promujący Zjazd oraz fotorelacja z wydarzenia.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

23 października 2019 została uchwalona dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii, czyli tzw. dyrektywa o sygnalistach, która podlega obowiązkowi implementacji do dnia 17 grudnia 2021. Sygnalizacja naruszeń prawa, a także ochrona demaskatorów jest kwestią wartą podjęcia zarówno z perspektywy historyczno-prawnej, jak i obowiązujących regulacji legislacyjnych oraz uwzględnienia różnorodnych kontekstów prawnych i społecznych. Organizatorzy zachęcają wszystkich pracowników naukowych, doktorantów i studentów oraz praktyków zainteresowanych proponowaną tematyką do refleksji naukowej nad tym aktualnym zagadnieniem, wygłoszenia referatu oraz wzięcia udziału w obradach. 23 października 2019 została uchwalona dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii, czyli tzw. dyrektywa o sygnalistach, która podlega obowiązkowi implementacji do dnia 17 grudnia 2021. Sygnalizacja naruszeń prawa, a także ochrona demaskatorów jest kwestią wartą podjęcia zarówno z perspektywy historyczno-prawnej, jak i obowiązujących regulacji legislacyjnych oraz uwzględnienia różnorodnych kontekstów prawnych i społecznych. Organizatorzy zachęcają wszystkich pracowników naukowych, doktorantów i studentów oraz praktyków zainteresowanych proponowaną tematyką do refleksji naukowej nad tym aktualnym zagadnieniem, wygłoszenia referatu oraz wzięcia udziału w obradach.

Przyjmowanie zgłoszeń z referatem trwa do dnia 22 maja 2020.

Przyjmowanie zgłoszeń bez referatu trwa do dnia 29 maja 2020.

Szczegółowe informacje (tematyka, zgłoszenia, program, kontakt):

Koleżanki i Koledzy,

Uprzejmie zawiadamiamy wszystkich niesamodzielnych pracowników Uniwersytetu o Walnym Zgromadzeniu Towarzystwa Asystentów UJ, które odbędzie się dnia 17 grudnia br. o godzinie 18.00 (w drugim terminie o godz. 18.15) za pośrednictwem platformy MS Teams. Zwracam się z prośbą o pozytywną odpowiedź na niniejsze zaproszenie i przybycie na Walne Zgromadzenie TA UJ. Zaproszony jest każdy niezależnie od przynależności do TA UJ. Niezbędne jest wybranie władz statutowych Towarzystwa, które będą reprezentować nasze interesy oraz przedstawienie podjętych w ostatnim czasie działań.
Aby dołączyć do wydarzenia na MS Teams prosimy o dołączenie do dedykowanego
zespołu poprzez poniższy link:

40thread.tacv2/conversations?groupId=b0ee66f7-5cdb-4e9a-aed0-
d19e2d981191&tenantId=eb0e26eb-bfbe-47d2-9e90-ebd2426dbceb

Bardzo prosimy o przekazanie informacji wszystkim niesamodzielnym pracownikom, do których ten mail mógł nie dotrzeć i o niezawodne przybycie.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: towarzystwo.asystentow@uj.edu.pl.

Z wyrazami szacunku,
w imieniu TA UJ